| adela2012 a întrebat:

Daca nu am inaltimea de un metru 65, ca fata, nu exista nicio sansa sa intru la politie?

4 răspunsuri:
| AlexMatei326 a răspuns:

Din pacate nu, anul acesta s-a schimbat reglumanetul si sa stii ca medicii sunt stricti. Desi poate ai trece la examenul medical la nivel de judet (slabe sanse daca nu ai inaltimea ), te-ar pica la contra-vizita medicala pe care o fac ei la sediul acadedmiei/scolii respective. Ei bine daca ai de exemplu 1.64, nu stiu prin ce metoda poti obtine o derogare sau chiar sa treaca cu vederea(foarte rar). Fa exercitii de intindere, stai atarnata de o bara de metal cat de mult poti, fa asta in fiecare zi si o sa te mai inalti putin.

| adela2012 explică (pentru AlexMatei326):

Si ca sa intri la S.R.I e valabila aceeasi regula?

| AlexMatei326 a răspuns (pentru adela2012):

Dacă la politie sunt asa stricți, gândește-te la S.R.I. Pentru tine e greu sa intri intr-o cariera militară, oricare ar fi aceea, deoarece si dacă te-ai angaja din sursa externa tot trebuie sa ai o anumită înălțime.

| adela2012 explică (pentru AlexMatei326):

Din ce am citit, acolo nu exista o limita de inaltime si ma gandeam ca probabil sunt alte reguli.