| GusticelMititel a întrebat:

Daca pe FaceBook iti poti pune orice nume vrei tu, chiar daca il mai are si altcineva, atunci pe Instagram de ce nu se poate?

M-am saturat sa imi trec langa nume cate 3-4 cifre random, un punct, un underline, doar pentru ca numele simplu e luat de altcineva.

Numele meu de pe Instagram arata ca un c*r. Nu mai suport cifrele alea random acolo, dar ce vreau eu sa imi pun e luat de altcineva.

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Instagramul e o retea mai putin formala. Pe Facebook se cere ca utilizatorii sa aiba date reale, practic ei vor ca Facebook sa fie un fel de buletin.
Instagramul e pentru a posta poze "instagramabile". Asa a fost regula de logare de la inceput si nu au avut motive serioase ca sa o schimbe

5 răspunsuri:
| rapandula a răspuns:

Sunt sisteme diferite de logare si creare al conturilor. Daca ai stii putina programare teoretica, ai intelege mai usor despre ce e vorba. In plus, Instagram a fost dezvoltat de o companie separata de Facebook. Facebook a cumparat Instagram-ul acum cativa ani si de atunci nu s-au facut schimbari majore.

| GusticelMititel explică (pentru rapandula):

"Daca ai stii putina programare teoretica, ai intelege mai usor despre ce e vorba."

Bun, daca tot zici ca nu stiu explica-mi si mie ca la prosti. laughing

De ce nu pot sa bage sistemul de logare de la Facebook si pe insta?

De ce trebuie sa ma cheme pe mine pe Instagram Xulescu_36464, si nu Xulescu si atat?

crying

| rapandula a răspuns (pentru GusticelMititel):

Eu pot sa-ti explic liniile de cod, nu si motivele pentru care ei au ales sa faca asta. Probabil compania care a dezvoltat aplicatia Instagram a vrut sa nu se asemene cu Facebook atat de mult, posibil pentru a avea un succes mai mare si critici mai putine. Au vrut sa bage si cateva elemenre originale.

| Fashionista10 a răspuns:

Sunt alte lucruri pe Instagram

| GusticelMititel explică:

Ca sa nu mai zic ca mi-am uitat mailu si parola de la vechiul cont Gusticel, si numele Gusticel e luat de mine insami dar nu mai am contul ala si pe contul actual, adica asta, nu pot sa imi pun numele Gusticel.