| AvalohAlyn a întrebat:

Daca studiez medicina în particular pot ajunge doctor oficial?

Răspuns Câştigător
| emilllyya a răspuns:

Nuuu
Sub nicio forma. Ca sa fii doctor "oficial" trebuie sa faci cei 6 ani de facultate, sa dai niste examene si sa faci si rezidentiat dupa (in care te specializezi pe ceva). Indiferent cat de mult inveti tu singur, nimeni nu va avea increderea sa te lase sa fii medic. Nu e ca in IT unde aia e uiti un; sau nu stii un lucru si cauti pe google (e un exemplu, fiindca se stie ca in zona asta se poate invata si acasa si poti sa te pricepi), e complet altceva cu medicina. Nu degeaba exista facultate, examene, rezidentiat etc.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu. Trebuie facut curs/facultate acreditata si recunoscuta de minister.

| Lukasssz a răspuns:

Nu