| Polistfever a întrebat:

Daca sunt asistent medical la urgenta ma pot duce si in armata ca paramedic? Trebuie sa fac armata neaparat?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În armată nu te duci. Este o școală specială care te formează.
https://www.facebook.com/RecrutareMApN/posts/1114581211895752/

| Bizon95 a răspuns:

Gandeste asa:
ca paramedic, pe front, trebuie sa stii sa tragi cu arma, daca e cazul, altfel talibanii nu fac distinctia intre paramedic si soldati asa ca omoara fara nici o discriminare

| adryang78 a răspuns:

Stagiul militar nu mai este obligatoriu, deci nu este nevoie să faci armata. Dar va trebui să dai un concurs pe un astfel de post, dacă se va ivi ocazia. Fiind bugetari și bine plătiți, e cam greu să intri în cadrul armatei, de obicei astfel de posturi sunt "cu dedicație".