| Khero a întrebat:

Daca sunt pe profil uman la liceu,( nu dau bacul la matematica), exista vreo posibilitate sa pot intra la o facultate la care unul dintre criteriile de admitere este media obtinuta la bac la matematica?

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

De obicei la BAC se cere nota generala, sau nota la proba A, B etc (nu mai știu acum cu ce litere sunt notate), fără sa se spună numele. Sau se precizează "proba la alegere/profilului", cam asa. Trebuie sa te interesezi exact sa vezi. Poate poți sa suni la secretariat sa întrebi.

| Yurisa a răspuns:

Nu exista asa ceva, nimeni nu iti cere bacul la mate, ci media de la cele trei materii