| Nedelcu_Alex_2002 a întrebat:

Daca sunt scutit de sport in liceu pot sa fiu admis la scoala de politie, daca iau proba de rezistenta si cea scrisa pot fii admis nu?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

E bine. Stai linistit. Va trebui sa te apuci de alergat si sa faci multa miscare cu ceva timp inainte de probe. Adica sa te duci pregatit, pe cat se poate.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca la liceu scutirea pe care o ai este de lene. Ce te face sa crezi ca vei lua probele pentru Scoala de Politie?

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Nedelcu_Alex_2002):

Depinde ce ai la picior.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Nedelcu_Alex_2002):

Ai cicatrice?

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Nedelcu_Alex_2002):

E bine. Stai linistit. Va trebui sa te apuci de alergat si sa faci multa miscare cu ceva timp inainte de probe. Adica sa te duci pregatit, pe cat se poate.

| Adry05 a răspuns:

TRebuie sa ai toate probele fizice, nu doar rezistenta.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Dap
Tu trebuie doar sa treci proba scrisa si cea fizica si sa ai dosarul medical in regula ( parca asa stiam ca iti cere si dosar medical sau cv de genu )

| DeathLord93 a răspuns:

Depinde de motivul pentru care esti scutit cand iti vei face dosarul ti se va cere o adeverinta de la medical de familie ca esti sanatos tun
Daca vei figura la medical tau de familie cu afectiuni cronice sau de natura sa puna viata in pericol nu intri Oricum dosarul medical il elibereaza IPJ de pe raza localitatii unde domiciliezi comisia medicala de acolo are cuvantul final

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Nedelcu_Alex_2002):

Si te tine piciorul la probele pe care le vei da?

| DeathLord93 a răspuns (pentru Nedelcu_Alex_2002):

Nu de medical de familie depinde rezultatul final din punct de vedere clinic ci de comisia medicala a politiei degeaba iti da medicul de familie ca esti sanatos daca cei de la politie te resping happy