| Denision99 a întrebat:

Dacă tatăl meu biologic este nebun, oare pot să intru la Academia de Poliție?
Precizez că anul viitor vreau să dau și îmi e să nu mă pice, la medical și psihologic pot să mint că nu am iar la auto-biografie trebuie datele despre el iar eu nu am ce să pun, decât numele și prenumele, după care să precizez că nu mai ținem legătura. Oare mă afectează pe mine cu ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si nu te lasa descurajat! happy

10 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

"Bolile psihice majore (schizofrenia, boala maniaco – depresivă, depresia majoră unipolară, boala obsesiv compulsivă şi unele tulburări de personalitate) au o puternică componentă genetică."

In aceste conditii, de ce ar dori vreunul din noi ca cineva predispus la astfel de boli psihice sa devina purtator de arma?!? Si mai mult, sa devina un aparator ar drepturilor si libertatilor noastre?!?
Eu sincer, sper ca si in cazul in care ai nesimtirea sa minti referitor la ce ai intrebat, oricum sa nu fii acceptat.

| Denision99 explică (pentru Holiday):

Sunt destul de rezervat în privința că voi reușii. Nu înțeleg cu ce te ajută dacă vrei răul unei pesoane.În fine, să ai parte numai de lucruri bune!

| Holiday a răspuns (pentru Denision99):

Nu e vorba ca vreau raul tau. Pune problema altfel. Daca la un interviu pentru un job este angajat altcineva si tu nu, ai impresia ca cineva iti doreste raul?!? Nicidecum. Doar ca altii sunt mai potriviti decat tine pentru acel job.

| Denision99 explică (pentru Holiday):

Prost să fii, noroc să ai happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Componenta genetica nu inseamna ca boala se mosteneste automat de la parinti. Dar e greu sa te documentezi...

| Denision99 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc foarte mult, o zi cat mai buna sa ai! Iti doresc multă sănătate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denision99):

Incearca si nu te lasa descurajat! happy

| Holiday a răspuns:

M-am uitat acum si prin intrebarile tale. Faptul ca intrebi din 3 in 3 zile acelasi lucru nu e deloc semn bun. Parerea mea ar fi sa te reorientezi catre alte meserii cu responsabilitate mai mica.

| Denision99 explică (pentru Holiday):

Pot să întreb și din 2 în 2 ore, nu înțeleg care este problema ta. Bănuiesc că îți este ciudă că eu voi reușii iar tu vei râmâne tot jos, sau ce? Stai liniștit/liniștită că deja m-am interesat dacă mă afectează cu ceva la admitere și răspunul a fost unul negativ.Îți multumesc pentru răspuns.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Denision99):

Daca intrebi in mod repetat, inseamna ca ai o problema la capshor. Nu de alta, dar daca nu respecti regulamentul de aici, de ce l-ai respecta pe cel de la servici? Nu o lua in nume de rau, incearca totusi sa pui cerebelul la contributie un pic.

| iAMVi a răspuns:

Poti daca tu esti sanatos, ce legatura ar avea ca e tatal tau bolnav.
Treaba e ca aceste boli au foarte mari sanse sa se transmita, asa ca...pe viitor daca simti ceva n-ar strica un neurolog pentru ca poti sa le previi.