| Cristi9025 a întrebat:

Daca termin liceul de stiinte ale naturii pot da la facultate de informatica sau inginerie? Sau imi trebuie neaparat mate-info?

Răspuns Câştigător
| MGEORGESCU a răspuns:

Eu sunt exemplul viu al trecerilor bruste de acest gen: am facut in liceu:chimie-biologie, facultatea:litere, specializarea engleza-romana, iar masterul a fost pe stiinte economice, audit si guvernanta corporativa...deci, daca vrei se poate, ideea e sa fii foarte ambitios pentru ca inceputul e un pic dificil pana te obisnuiesti cu anumiti termeni, iti spun din proprie experienta ca o sa trebuiasca uneori sa tragi ceva mai mult decat ceilalti insa nu e imposibil. Bafta!

2 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Liceul nu e important, poti sa faci si filologia, doar ca o sa prinzi mai repede daca faci un liceu de mi, pentru ca o sa ai deja o baza, o sa fie mai lejer.

| RoCkKiD a răspuns:

Poti doar ca o sa iti fie mai greu in primul an cand o sa faci matematicile.