| Maria_9493 a întrebat:

Daca termini limbi si literaturi straine sectia "traducedere si interpretare", si urmezi dupa absolvirea facultatii si modulul psihopedagogic poti deveni profesor? Cunoasteti cazuri de genul acesta?

2 răspunsuri:
| Amelie_2576 a răspuns:

Sigur se poate. Cunosc cazuri. Numai ca, din cate stiu eu, modulul psihopedagogic se face in timpul facultatii (chiar daca esti la specializarea mentionata de tine), nu dupa facultate. Este o materie optionala. Cred totusi ca poti sa-l faci si dupa aceea, in caz ca nu l-ai facut cat ai fost studenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate !