| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Daca un elev sa spunem ca in acest moment e foarte rau la scoala, are caietele imprastiate peste tot, rupte, scrie de nu intelege nimic si face haz la ora are media 8(asta e un exemplu). Daca va remedia aceste probleme va avea sa zicem minim 8, 50?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nota nu poate fii modificata.
Dar poti avea media 10 pe semestrul 2, daca te comporti civilizat, ordonat si exemplar, ceea ce-ti va face media generala la purtare: 9

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Violleta2022):

Nu zic de purtare, ma refer romana, mate etc.

| Wr3nch a răspuns:

Daca remediaza aceste probleme si invata bine dahappy Nu ii da nimeni mai mult doar pe ochi frumosi (poate doar daca face si niste ''cadouri strategice''laughing

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Wr3nch):

Nu zic de purtare, ma refer romana, mate etc

| Sindbad a răspuns:

Daca remediaza nu o sa mai faca nimeni misto la ora si ceilalti o moara de plictiseala. Pentru un 8.5, 9 sau chiar 10 media la purtare chiar nu merita.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Sindbad):

Nu zic de purtare, ma refer romana, mate etcc

| Sindbad a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Poti sa mori de plictiseala la toate materiile. Daca nu ai nevoie de medie mare pentru facultate, chiar nu merita deranjul sa iei 10, cu 5 se trece clasa la fel de bine. Si nu este ca si cum va interesa vreodata pe cineva ce note ai avut.