| djrex122 a întrebat:

Dacă urmez scoală profesionala, cu profil mecanică-auto!

Voi putea face și facultate de mecanică, chiar dacă nu pot da bacul?

Răspuns Câştigător
| djrex122 explică:

Da,Dupa ce termini profesionala faci a a11, a 12-a la liceu si il absolvi. Apoi poti sa dai bacul. Daca il iei poti da la facultate.E greu, stiu.Succes!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti face sute de profesionale dar daca nu termini liceul si sa ai bacul luat, nu poti da la facultate.
P.S. Daca nu stiai, nu poti da la facultate avand doar o scoala profesionala.

Răspuns utilizator avertizat
| Nirvanaaa a răspuns:

Eu stiam ca la orice facultate trebuie sa depui si diploma de bacalaureat.

| Sara1248 a răspuns:

Ai nevoie si de diploma de bacalaureat. Echivaleaza-ti cumva cursurile la seral ca sa poti da examenul.

| corneljipa a răspuns:

Conditia necesarasi obligatorie pentru a fi admis la facultate este bacalaureatul. Odata cu absolvirea scolii profesionale, va puteti inscrie la liceu, curs seral si sustine bac-ul. Iar dupa promovare (va urez bafta!), va puteti inscrie la facultate.