| Robertmihai133 a întrebat:

Dacă urmez un liceu cu profil de științe sociale ce facultate pot urma?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti urma orice facultate, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere. Sigur ca profilul liceului absolvit te ajuta putin la admitere, cum este cazul la politie, drept, istorie, etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Orice facultate doresti, atata vreme cat te pregatesti in privat, la materiile pe care nu le afi la scoala, dar trebuei sa dai examene de admitere, la facultate.

| alina2k18 a răspuns:

Limbi straine, istorie, psihologie, sociologie, filosofie, stiinte politice.