| NevermindXEXEXD a întrebat:

Daca vreau sa intru in armata dupa ce termin facultatea, e posibil? Adica e vreo limita de varsta? Trebuie sa platesc ceva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Limita de varsta este 26 ani. Platesti doar vizita medicala.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scuze! Am gresit cu limita de varsta. Este mai complexa. Citeste aici pentru MM si Sof: http://www.smmmsfa.ro/admitere-in-scoala/conditii-de-recrutare-si-admitere
Pentru SGP (soldati-gradati profesionisti) trebuie sa aiba maxim 51 de ani pentru ca un contract dureaza 4 ani: http://bit.ly/2I2Fom4 Multumesc pentru apreciere si-mi cer scuze!

| sierra1 a răspuns:

Nu există o limită pentru preluarea de personal în MAPN, dacă ești absolvent de studii superioare. În cazul tău, probabil NU te vei angaja ca soldat/gradat profesionist.
Vei participa la concurs pe post de ofițer/subpfițer atunci când nevoile ministerului se materializează în angajări.

| NevermindXEXEXD explică (pentru sierra1):

Pai si daca vreau sa intru in fortele terestre de exemplu?

| sierra1 a răspuns (pentru NevermindXEXEXD):

Câți ani ai? Ce studii ai (durată și specializare)? Sexul? Starea de sănătate? Baremele sportive indeplinite?

Fără informațiile astea discutăm doar aproximativ

| NevermindXEXEXD explică (pentru sierra1):

Intrebam orientativ pentru ca o sa ma duc la facultate ( inca nu stiu ), iar dupa ce o termin as fi vrut sa merg in armata. In timpul facultatii m-as fi pregatit fizic

| sierra1 a răspuns (pentru NevermindXEXEXD):

Până termini, foarte probabil ca legislația în domeniu să se modifice. În anul premergător, reia întrebarea! Baftă!

| NevermindXEXEXD explică (pentru sierra1):

Daca va fi vreo schimbare sper sa fie in favoarea noastra

| sierra1 a răspuns (pentru NevermindXEXEXD):

Să fii iubit!