| Sfinnx a întrebat:

Daca vreau sa ma fac. farmacista din ce studii trebuie sa ma pregatesc?[biologie si chimie?] dar ziarista/reporter?

6 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Farmacista: profil stiinte ale naturii
ziarista: profil filologie

| CrazzzyA a răspuns:

La farmacista ai nevoie de o facultate la medicina, iar la ziarist/reporter facultatea de jurnalism.

| MerVeilleuX a răspuns:

Da, pentru farmacie e bio şi chimie.

| taviyamato2 a răspuns:

Facultatea de medicina specializarea farmacie din cate stiu eu

| Simyna a răspuns:

Pentru a deveni farmacist trebuie sa urmezi o facultate de profil adica o facultate de farmacie pentru asta trebuie sa susti un examen de admitere care presupune biologia din clasa a 9-a adica vegetala+chimie organica sau anorganica la alegere[depinde de fiecare facultate] ti-am dat exemplul pentru UMF din Cluj cat despre ziaristica ute un link sper sa te ajute http://www.studentie.ro/......resti-o284

| EsteraXd a răspuns:

Da ca sa fi farmacista iti trebuie bio si chimie