| AfloareiRazvan a întrebat:

DAU FUNDA! Pot sa fac internship in domeniul IT daca fac facultatea la fara frecventa sau ID. De asemenea pot sa fac internship daca nu sunt student?

7 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Intership se poate daca gasesti o firma care accepta aceste lucruri. Intership-urile sunt pentru studenti de obicei dar nu conteaza la zi sau la distanta.

| AfloareiRazvan explică (pentru cuvant):

Daca muncesc cat timp fac facultate la fara frecventa statutul meu este de Muncitor sau Student?

| cuvant a răspuns (pentru AfloareiRazvan):

Poti fi student care munceste. Sunt multi studenti care muncesc pentru a acoperi cheltuielile.
Poti fi student oricand muncimd full time sau part time.

| AfloareiRazvan explică (pentru cuvant):

Da, dar intreb care e statutul meu pe piata muncii. In caz ca trebuie sa completez o adeverinta sau vreun document ce scriu? Student sau muncitor?

| cuvant a răspuns (pentru AfloareiRazvan):

Daca e intership, poti pune student. Daca lucrezi full time atunci poti scrie muncitor

| AfloareiRazvan explică (pentru cuvant):

Deci e la alegerea mea?

| cuvant a răspuns (pentru AfloareiRazvan):

Da