| Aloo123 a întrebat:

De cat timp am nevoie sa ma pregatesc pentru Academia de Politie?

Răspuns Apreciat de Editori
| Merisorr a răspuns:

Cel puțin un an. Ar fi mai bine pentru tine sa începi pregătirea din clasa a 11-a pentru ca in a 12-a intervine si stresul bacului. Daca deja esti in clasa a12-a nu e neaparat târziu dar trebuie sa tragi tare pentru ca e mare competiția si mulți din ei se pregătesc de la începutul liceului. Multă bafta!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cel putin un an. Un an jumtate ar fi ideal, in special pentru proba sportiva.

| JustmeV a răspuns:

Macar un an, sa inveti istorie romana si engleza perfect, pentru ca acolo este totul la sange. Si sa faci sport cel putin o data la doua zile, sa iti antrenezi corpul. Sa nu ai cicatrici, te dezbraca si te controleaza nud.