| justdani a întrebat:

De ce credeti ca oamenii din ziua de azi sunt asa stresati?

Răspuns Câştigător
| blackfox a răspuns:

Pentru ca supravietuirea a ajuns din ce in ce mai dificila.Pentru ca nu gasesti de munca si chiar daca o ai, salariul e o batjocura.Alimentele sunt scumpe, sunt prea scumpe comparativ cu venitul. Facturile au cifre astronomice.La sfarsit de luna tragi linie si iti da cu minus. Uite aici stres.E mult mai mult dar am incercat sa dau exemplu de cele mai evidente pe care le simtim cu totii.Viata insasi e grea...e controlata numai de bani.Se mai si spune ca banii nu aduc fericirea.dar fara ei cum e? Stai noaptea cu ochii pe pereti si te gandesti ce sa mai faci sa fie bine, pierzi orele de somn iar dimineata esti intors pe dos.Si uite asa te stresezi si iti pui o groaza de intrebari legate de ziua de maine... oare ce se mai intampla?

4 răspunsuri:
| mihai20 a răspuns:

In ziua de azi multa lume este stresata deoarece au scoala note nu stiu te gandesti nu mai la asta mancarer nepotrivita va uitati pre mult la tv sau pe computer sau la un adult serviciul bine mai sunt ex cum ar fi copii care nu le pasa de nimic note ca sa nu fii stresat trebuie sa fi calm sa nu te enervezisa respiri aer curat si sa fiii mai tot timpulk vesel cam atat stiu sper ca te-am ajutat

| ionuutzuu a răspuns:

Din cauza spiritului Romaniei... asa sunt ei. Am fost in Turcia si totul era altfel, oamenii avea rabdare, vorbeau civilizat nu sa urle ca la noi si multe aspecte care pe noi ne pun in dezavantaj.

| milush a răspuns:

Pentru ca au multe treburi pe cap :d

| Ana1Simona0 a răspuns:

Pentruca pleaca peste hotare la lucru si lasa copii cu bunici cu matusi acasa si le dor de ei de aceea cred ca oamenii sunt stresati