| IAmAndreas a întrebat:

De ce/ De ce nu facultatea de litere? Există alte ramuri (în afară de profesor /traducător) pe care sa le activez după absolvirea acestei facultăți?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce sa activezi?
Este doar o facultate de litere, adica nu prea ai multe optiuni de profesii: profesor, invatator, traducator si cam atat.
Bineinteles ca poti lucra ca orice iti doresti sau gasesti de munca, posibil ca: vanzator, curier, sofer sau chiar maturator pana iti vei gasi de munca, pe profesia ta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, există.