| Nătărău a întrebat:

De ce nu e documentarul acesta în trending? https://vimeo.com/142444429 AN OPEN SECRET. Official PG-13 version. Copyright Esponda Productions LLC #AnOpenSecret

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca in primul rand Nu e redactat pentru cerintele publicului larg:Scurt si la obiect.
+Nu are indicii in titlu care sa sugereze scopul documentarului. Ar trebui facut un mini-documentar la care atasat un link cu documentarul intreg
De exemplu eu is mare pasionat de documentare, dar categoric n-o sa ma uit la un documentar de 90 de minute tinand cont ca nu stiu ce vrea sa prezinte? Am sarit pe secvente asa sub 1 minut de vizionat si ce am vazt : Soarta actoriilor copii din hollywood? prezentat printr-o serie lunga de interviuri si filmulete... Din care Greu se poare scoate care e problema. Uita-te dupa canale de documentare, statistici regizate clar si la obiect ca :
infographic show, PBS-Eons, Ted-ED, D news, Life Noggins, Kurzgesagt – In a Nutshell, etc.etc.etc
https://www.youtube.com/user/Kurzgesagt