| CocoCosty2000 a întrebat:

De ce nu merge sa instalez windowsul pe pc am incercat mai lulte windowsuri dar nu merge aleg ce windows sa instalez si ramane la icoana la start cine ma poate ajuta cu un video pe youtub sau ori ce

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ce Windows vrei sa instalezi?
Win 7 gasesti msdn pe File List iar 10 este oferit de Windows 10 installation media: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
Nu recomand 8, 8.1, au prea multe dll-uri lipsa + bug-uri. Nu mai vorbesc si de 8 care nu mai este sustinut de Microsoft.

Insa nici dupa cateva recitiri nu am putut intelege reala ta problema.
Te rog, scrie corect gramatical si cu semne de ortografie si punctuatie caci nu inteleg mare lucru.

| costinvlad a răspuns:

1) Formateaza hdd-ul din commnad promt. Diskpart
Apoi "select disk 0"
Apoi "clean"
Gata. Stick/dvd/cd windows ar trebui sa il reformatezi fiindca poate este creat pentru a face boot de pe stick direct in OS.

| seularts a răspuns:

Daca ramane in standby la initializare e probabil ori busit hardul ori exista o problema la metoda ta de a instala windowsul. Uneori e bine sa astepti cam 20 de minute pana isi pregateste pachetele de instalare. Daca instalezi cu dvd-ul asta depinde si de starea unitatii de citire inclusib discul de pe care instalezi. Daca e vorba de un USB, incearca eventual cu altul sa vezi unde e problema. Ia-le prin eliminare! Sunt prea mult situatii in care se poate bloca o instalare!

| Cristea468 a răspuns:

Încearcă să instalezi win 7 Dacă ai un pc mai slab, și instaleazăl cu tutoriale de pe Youtube sunt destule.