| Joker3134 a întrebat:

De ce se zice că fără școală nu faci nimic? Cunosc multi care au ajuns bine.și nu 1 din 100 ci mulți..bine Intr adevăr daca înveți ai acces oriunde in orice domeniu.

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Educatia iti da posibilitatea sa ajungi mai sus nu iti garanteaza nimic.

Ca sa fac o paralela, educatia iti inalta tavanul, cat de sus sari tine de tine.

Ideea e ca daca ai studiile in spate, cu aceiasi cantitate de efort si dedicare faci mai multe decat fara. Nu inseamna ca nu poti face nimic.