| andreea567890123 a întrebat:

De ce specializarea Asistenta medicală generala de la facultate incepe sa fie mai căutată?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru ca e un fel de 3 in 1, are si sampon si balsam si conditioner, are de toate asistenta generalista in materie de cunostinte, putin din toate.

| Catrice a răspuns:

Ca se intra fără bac.

| andreea567890123 explică (pentru Catrice):

ăă...AMG este o specializare a UMF-ului. Deci, trebuie si bacul.

| Catrice a răspuns (pentru andreea567890123):

Aaaa...n-ai spus dacă e facultate sau postliceala, ca la a doua poți și fără.

| Eireann a răspuns:

Posibilitatea de a pleaca in afara si sa castige destul de bine.

| ciytxtdduchvyiy999 a răspuns:

În general persoanele care lucrează în domeniul medical sunt căutate deoarece multă lume are nevoie de sănătate mai ales în perioada pandemiei. Sper ca te-am ajutat!