| Foartesecret a întrebat:

De ce studii ai nevoie pentru a devenii medic oftalmologbig grin?

Răspuns Câştigător
| Zamfiricaaa a răspuns:

Dupa 6 ani de UMF, facultatea de medicina generala, iti alegi ca specializare 'oftalmologie' iar dupa sustinerea uni examen destul de dur, incepi specializarea in spital care dureaza cativa ani. Daca esti destul de tenace si pusa pe invatat, pe la 30-35 de ani iesi medic specialist oftalmolog. Mult succes!

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Ca sa devii medic oftalmolog trebuie sa faci Facultatea de Medicina Generala, dupa care faci rezitentiatul in specialitatea oftalmologie.

| Foartesecret explică:

Multumesc tuturor :*:*. o sa am o viata lungarolling on the floor