| AvalohAlyn a întrebat:

De ce sunt salariile mici in Romania la privat fata de alte țări? Chiar așa de zgârciți sunt patronii romani?

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Pentru ca sunt obligati de catre stat sa asigure doar salariul minim pe economie iar de gasit se vor gasi mereu oameni in nevoie sa ocupe si acel post prost platit, ei pe asta se bazeaza.Inca o chestie, acum majoritatea firmelor private din Romania sunt conduse de catre patroni straini.

| AllexC a răspuns:

Pentru ca la privat nu-i obliga nimeni sa plateasca un minim de bani, platesc cat vor ei. Asa este Romanul.