| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii postează anunțuri cu locuri de munca dar atunci când apelezi la Nr indicat ori nu răspunde nimeni ori ți se spune că ei nu au postat anuntul, anunțurile respective?

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Se plictisesc si au chef de glume proaste

Răspuns utilizator avertizat
| Roger645 a răspuns:

Eu am fost si angajat si angajator. Am observat si eu uneori anunturi de angajare la misto...alteori sunt firme de intermediere de forta de munca care in fapt nu angajeaza pe nimeni, doar fac niste liste de asteptare. Pe de alta parte, ca firma cand vrei sa angajezi cu adevarat, te trezesti cu 5-10 candidati, care de fapt o scalda, lucreaza prin alte parti dar vin asa, ca turisti. Adica le zici, da, uite iti dau dublu cat e salariu in Buc si de luni vii la treaba si tot se ismenesc. Altii vin cateva zile sau o saptamana, se ofilesc si nu mai vin. D-aia patronii fac carte de munca abia dupa vreo luna. Mergi si tu in 10-20 locuri la fata locului, vorbeste si cu alti angajati de acolo, sa vada ca esti pus pe treaba. Nu insista cu cartea de munca mai devreme de 1 luna.