| Joker3134 a întrebat:

De credeți că se intra așa ușor la subofițeri la politie? Eu zic că meseria in sine nu e așa cine știe ce de bine ...sta in frig ești înjurat poate mai iei și o bătaie ai stres, ești la dispoziție și toate astea pentru 3000 lei.

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

happy
salariul e sigur, dar nici asta nu e principala idee, ci
NU am vazut pana acum un militian care sa nu aiba placerea de a bate un amarat daca are ocazia (nu o cauta, dar daca o gaseste...) pentru ca stie SIGUR ca scapa nepedepsit, pentru fara dovezi categorice, militia nu pateste nimic, si asa trebuie sa te duci la presa sau sa ii dai mai sus in judecata, la UE

tin minte cum prietenul unei fete a fost batut in fata ei, ea a facut plangere, nu s-a intamplat nimic, l-a dat in judecata din civil, a pierdut, s-a dus la curtea europeana, a castigat, a primit 10mii euro despagubiri din partea statului roman si cheltuielile de judecata, militianul bataus a ajuns... SEFUL POLITIEI LOCALE angry

iar asta e un fetish FOARTE ATRAGATOR, sa te simti superior si intangibil! angry

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru Joker3134):

Nu foarte usoara, dar nici deosebit de grea

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru Joker3134):

Habar nu am
depinde cat vrei sa te agiti
cat vrei sa castsigi
si ce stii sau mai ales iti place sa faci
daca e un lucru care iti place, atunci foarte probabil ca te satisface mai mult, decat ceva care nu iti place dar mai comod

si ca sa dau si exemple:

in momentul asta, daca inveti niste limbaje de programare, poti sa capeti un job foarte comod, fara multa bataie de cap si bine platit, chiar daca nu esti foarte bun programator (si in progamare se face munca de chinez, care la mult si e un bolovan atarnat de gat programatorilor foarte buni)
insa trebuie sa fii in stare sa inveti programare, stiu oameni care sunt absolut afoni in domeniu si cand incerci sa le explici chestii super simple si pe intelesul oricui, efectiv au oroare si nu vor sa auda DELOC!

in alta ordine de idei, si contabilitatea e ceva asemanator (nu foarte multa bataie de cap, si slujba comoda) si am incercat, ei bine eu sunt afon in domeniul asta, am inceput un curs, nu am inteles o iota si am dat cu el de pamant si nu am mai vrut sa aud!