| aleee5262 a întrebat:

De curiozitate, exista joburi bine platite si care sa fie intr-un fel distractive? Adica chiar daca nu ai un sef, sa poti castiga bani. Cum ar fi : cantareata, fotograf... Etc. Vreau niste idei de meserii distractive. De exemplu sa lucrezi undeva la petreceri sau la concerte sau sa ai un job care sa nu te streseze. Sau chiar si meserii unde poti calatori si poti sa te simti bine. Stiu ca pare stupida intrebarea si ma puteti face prost ca nu-mi pasa da am intrebat daca aveti vreo idee. Voi ce vreti sa fiti? (pentru adolescenți)

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Patron, impresar, hostess, DJ, solist vocal, hairstylist, fotograf, ghid turistic, streeper/ strepteuse, maseur, instructor fitness...

Altele: https://www.livepr.ro/......-din-lume/

| Zuzu1991 a răspuns:

"cantareata" e relativ...
vezi filmul Taken si ce zicea cantareata despre job
in plus poate fi nenorocit de stresant, vezi Britney Spears care e declarata NEBUNA si e sub tutela tatalui care isi bate joc de viata ei, pentru ca poate

| Eireann a răspuns:

Asta depinde doar de tine si de ce pasiuni ai tu. Prietenul meu de exemplu ar vrea un job in care sa se ocupe de animale, in special caini si cai. Asta il distreaza pe el. Un cunoscut e salvamar si e feticit ca isi petrece toata vara la mare si este platit. O alta tipa lucreaza pentru United Nations in Afghanistan si zice ca ii foate mumtumita cu ce face.
Cauta ce iti place sa faci si cauta in zona, eu nu stiu ce te distreaza pe tine. Sa fiu cantareata m-ar stresa si plictisi maxim pe mine, nu as vrea sa fac asa ceva dar tu poate ai talent si chemare pe zona asta.

| goguPatent a răspuns:

Fii un Dorian Popa

| existential a răspuns:

Cred ca orice job care iti place cu adevarat, care te implineste, este in acelasi timp distractiv.

| Visătorul_Daniel_1991 a răspuns:

Pompe funebre.