| Luii a întrebat:

De la ce varsta poti deveni voluntar? happy

7 răspunsuri:
| SilverEyes a răspuns:

Din cate stiu de la orice varsta dar nu este recomandat sa incepi sub 16 ani. Daca ai sub 16 ani atunci trebuie sa prezinti o hartie ca iti dau parintii dreptul.

| Luii explică (pentru SilverEyes):

De ce nu este recomandat?

| SilverEyes a răspuns (pentru Luii):

Bine. Nu ca nu este recomandat dar marea majoritate a asociatiilor prefera sa ai macar 16 ani pentru a fi siguri ca se pot cat de cat baza pe tine, ca te tii de cuvant si asa mai departe. Bineinteles daca te oferi voluntar/a si sunt in mare nevoie de ajutor atunci accepta fara mari batai de cap.

| LeMousiqe a răspuns:

Mai sus de 18.

| kzd a răspuns:

Cred ca de la orice varsta, dar eu am auzit de peroane voluntare din clasa a9-a

| shippuden a răspuns:

Da la ce vrei sa fii voluntar? thinking

| DanPreda a răspuns:

Cred ca de la 18. cel mai sigur