| CoOsM1nNn a întrebat:

De pe profilul științe sociale ma pot descurca la ASE, specializarea Finanțe si Bănci având in vedere ca nu aprofundez matematica, cum fac cei de la mate-info de exemplu (la acest profil fac matematica pana in clasa a 12-a)?

3 răspunsuri:
| Razvan0812 a răspuns:

Pai depinde si ce matematica faci, daca faci M5 aia e materia de clasa a 7-a si a 8-a reluata(cred) si pe cand la un profil Finante banci faci M2 si dai si bacalaureatul la mate de tip M2, pe cand la mate-info il dai la mate de tip M1.Asta depinde de tine de cat de muncitor esti si daca crezi ca poti face fata si poti recupera materia toata, de ce nu!?! E alegerea ta.Succes

| CoOsM1nNn explică (pentru Razvan0812):

Mulțumesc! Trebuie sa stiu si informatica?

| Razvan0812 a răspuns (pentru CoOsM1nNn):

Informatica nu e necesar, dar mate e baza!