| Gicu123123 a întrebat:

Deci am fost pe profil mate.info și acum dacă eu dac la o facultate care nu e de info mai fac info sau chiar deloc aducă am cum sa mai am o cariera în programare dacă dau la o facultate care nu e de info?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Desigur, poti fi programator si doctor si artist si orice vrei... numai timp sa ai.
Poti face cate facultati vrei, cand vrei tu. Problema vine cand trebuie sa dai concurs de admitere. Multe facultati in perioada asta si cred ca si urmatoare vor renunta la concursuri pentru specializarile pentru care concursul nu era o etapa preliminatorie decisiva si importanta: de exemplu, medicina. Am auzit ca facultatile de info renunta si ele la concurs, acum... nu stiu sigur ca nu m-am mai uitat cum e treaba.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Programarea se invata fara facultate, nu e asta o problema, dar nu vad sensul sa dai la alta facultate daca vrei o cariera in domeniu

| Gicu123123 explică (pentru suntserios):

Era o întrebare retorica

| Wr3nch a răspuns:

Da, faci separat cursuri sau inveti singur. Dar nu vad de ce nu ai merge la info daca vrei sa fi programator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei o cariera in programare de ce nu ai mers la facultate pe domeniu?