| Abcdefghijklmnoupqrstuvwxyz a întrebat:

Deci. Poate cineva sa ma ajute cu informatia unde pot sa iau niste cursuri de actor? Merci la fiacare pentru rs. Mea fost de ajutor.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Facultatea de teatru si film din Bucuresti, Cluj sau Iasi.
Cauta pe internet cea care te intereseaza sa vezi conditiile de admitere, selectie si examene.
Pentru examenul de admitere la facultatea asta, ai nevoie de sa scrii si sa vorbesti perfect clar si corect romaneste.
Pentru inceput, ai putea sa iei lectii de gramatica a limbii romane, pentru ca ai lacune.

Aici ai totul legat de adminterea la aceast facultate:
http://www.unatc.ro/admitere/

Nota explicativa:
Cursurile sunt de: ACTORIE
Profesia este de: ACTOR

Sper ca ti-am fost de ajutor! :)

| Abcdefghijklmnoupqrstuvwxyz explică (pentru Violleta2022):

Da de sigur mea fost de ajutor. Merci

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dupa ce termini liceul te inscrii pentru examen de admitere la Institutul de Teatru.