| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Deci sa spunem ca in a 8 a la examen iau 7, 50
Si in a 5a am avut media 9, 12
In a 6 a 8, 35
In a 7 a 8
Cat imi iese media de intrare la liceu?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai si media din a 8 a la cat o estimezi?

| MagicOneT a răspuns:

20/100 * media anilor de liceu + 80/100 * media examenului

| MariusBurceaBYB a răspuns:

Media de admitere la liceu o sa o poti calcula dupa ce dai acea evaluare nationala iar media de admitere se va face dupa nota obtinuta la Evaluarea Nationala si media din clasele 5-8! Este putin greu de estimat pana cand nu aflii rezultatele evaluarii si care conteaza destul de mult!
Media ta de admitere in cazul in care ai avea 7.5 media la evaluarea nationala si ai termina cu media 8 in clasa a 8 a ar fi 7.67 luand in calcul celelalte medii spuse de tine! Multa bafta!