| Joker3134 a întrebat:

Dintre a fi inginer si politist de circulație ce ati alege si de ce?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ca inginer se presupune ca ai ceva in cap.
Ala de la circulatie e ultima gaina din aprozar.

Răspuns utilizator avertizat
| danbnz a răspuns (pentru Joker3134):

Nu e usor sa stai pe strada indiferent de vreme.
De ce ziceam de ultima gaina... si aici ma refer strict la Romania, afara e altfel.
In politie e cel mai slab cotat post.
Tot timpul ai de a face cu fel de fel de smecherasi cu bani si relatii, politicieni care iti arunca in fata o legitimatie si te trezesti retrogradat, interlopi care se se p1sa pe uniforma ta, si tu nu poti decat sa aplici legea care in Romania nu te avantajeaza pe tine ca politist deloc.
Ba, ajungi sa fii tu dat in judecata pentru cine stie ce chichite avocatesti.
Trebuie sa induri tot felul de rahaturi.

Răspuns utilizator avertizat
| danbnz a răspuns (pentru Joker3134):

Te duce in orasele apropiate... deci e cam tot aia si intr-un oras mic si intr-un oras mare.

Răspuns utilizator avertizat
| danbnz a răspuns (pentru Joker3134):

Mediu.
Fiecare meserie are si bune si rele.

Răspuns utilizator avertizat
| danbnz a răspuns (pentru Joker3134):

Din punctul meu de vedere ospatar.
Niciodata nu mi-a placut sa fiu la ordin.
Spun asta pentru ca eu am facut armata si acolo nu te joci

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Inginer, am ales deja acum peste 10 ani. Bani, evident. Nu ma intereseaza sa fie "munca usoara", ca orice prost poate sa faca ceva usor, eu mereu am cautat sa ma diferentiez de ceilalti.

| BlackLight1987 a răspuns:

Clar inginer.