| Bogdanmanolachi a întrebat:

Dintre Iași, Cluj și București, în ce oraș ati vrea sa locuiți?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iasi si București.
Cluj ul, sa isi rezolve problemele cu costul chiriilor mai intai.

| Frank51 a răspuns:

Bucuresti

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca esti din Cluj, sau macar ardelean neaos, atunci Cluj-ul
altfel, din cate am inteles clujenii sunt FOARTE RASISTI cu muntenii, am un prieten care a avut o iubita in Cluj, si a mers la ea, si ajuns sa o ia la *** pe colega ei de camera, care incerca, continuu sa il faca de rahat, asa ca tipul a rabdat cat a rabdat, dar la un moment dat a explodat

PS in Bucuresti chiriile sunt la fel de mari ca in Cluj, asa ca asta nu e un criteriu...

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Stau in Cluj, dar as prefera fie un oras mai mic, fie Clujul cu o infrastructura mai buna.

| NotNamed a răspuns:

Clar Cluj.

| mont a răspuns:

București, e capitala țării, cele mai multe oportunități și distractii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din acestea trei, am vizitat doar Iașiul...și mi s-a părut extraordinar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cluj. Dar toate au problemele lor. Stau în București și nu e nici așa rău cum cred unii, nici așa bun cum îl cred alții, e acceptabil, dar aș prefera ceva mai mic. Știu că Clujul și Iașiul sunt tot orașe mari, dar fiind din București... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cluj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucuresti.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Iasi (unde locuiesc acum) sau Cluj. Posibil Cluj.

| Gabryel85 a răspuns:

Niciunul din ele nu-mi place in mod deosebit.

| Thunder182 a răspuns:

Clar Cluj. Este un oraș frumos cu o arhitectura deosebita. A fost desemnat ca fiind unul dintre orașele lumii cu cele mai bune condiții de trai. Ai infrastructura, ai locuri de munca, ai un aer mult mai curat comparativ cu București sau Iași. Consider ca dintre toate orașele țării, Clujul este cel mai aproape de Occident.
Aa, da... era sa uit de Untold laughing)

| h379m3973423 a răspuns (pentru Thunder182):

"București, Cluj-Napoca și Brașov sunt printre cele mai poluate orașe europene cu substanța clasificată drept cancerigen de mare risc."

"Pe primul loc al acestui top se situează Iaşul cu un nivel de poluare moderat (27 pentru 2018), urmat de Cluj-Napoca cu un nivel de poluare tot moderat (21.4 pentru 2018) şi urmat îndeaproape de Braşov cu un coefficient de poluare moderat (21.3 pentru 2018). Bucureştiul se află abia pe locul patru, înregistrând un coeficient mediu de poluare de 20.3 pentru anul 2018. "

"Bucureştiul se află abia pe locul trei, înregistrând un coeficient mediu de poluare de 18.4 pentru anul 2019, în scădere de la 20.3, cât se înregistra pentru anul 2018. "

Deci ce ziceai de Cluj-Napoca?