| Andreimat a întrebat:

Dintre meseriile astea politist, pompier, jandarm, militar unde este cel mai bine si unde este cel mai rau, faceti o ordine.

2 răspunsuri:
| SEMIHA a răspuns:

Militar, polițist, jandarm, pompier.

Părerea mea.

Salariile sunt bune și la militari, și la polițiști, jandarmi și pompieri.
Acum depinde ce grad ai în domeniu, salariile mai diferă însă sunt foarte ok.

Ca militar, statul îți oferă foarte multe oportunități. E mai greu până ajungi într-un anumit punct. Apoi nu o să regreți niciodată. Depinde ce grad/funcție ocupi.

| Andreimat explică (pentru SEMIHA):

Poti sa argumentezi la fiecare de ce? dau si funda.