| DoruLuGaboaie a întrebat:

Doresc sa urmez cursurile scolii de pompieri pentru subofiteri din Boldesti,daca absolv scoala, voi fi trecut ca si militar in rezerva? Si daca nu, cum as putea sa fac aceasta?

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Nu mai exista scoli de (sub)ofiteri in rezerva. Acum, daca urmezi o scoala militara, va trebui sa fii activ, sa lucrezi in domeniu. Altfel, platesti scoala dar si vei fi scos din armata.

| DoruLuGaboaie explică (pentru Iote):

Dar daca e vorba de recrutat, pot fi recrutat fara vreo problema, nu?