| Alexandra_Léila_1999 a întrebat:

Drept sau Academia de Politie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce iti place mai mult si ce vrei tu, respectiv o cariera juridica (judecator, procuror, avocat, notar, consilier juridic, secretar de consiliu local) sau una de ofiter de politie.
In toate se castiga destul de bine dar toate sunt profesii destul de grele, ai de invatat si muncit mult, pe tot parciursul vietii active.

| Adry05 a răspuns:

Gandeste-te ce te-ai vedea facand si la care meserie te-ai duce mai cu drag. Cauta pe net, citeste pareri despre ambele, ce sanse de angajare ai etc.

| curioasa210 a răspuns:

Depinde de tine. Daca vrei sa devii judecator,avocat, procuror, notar, consilier juridic, etc urmeaza dreptul. Daca vrei sa fii ofiter de politie urmeaza Academia de politie

| aliipt99 a răspuns:

Cu Dreptul poti sa fii avocat, notar, judecator dar si ofiter daca mai faci un an la Campina (nu neaparat).