| Arthurik a întrebat:

Dreptul din Rep.Moldova e valabil in Romania? Sau trebuiesc cursuri de perfectionare sau examene? Dau Extreme Funda daca-mi dovediti ca raspunsul e adevarat

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sunt o grămada care au făcut Dreptul in România și acum lucrează in alte tari in domeniu, probabil ca trebuie sa dai niște echivalare sau ceva, dar nu e complicat.

| tril a răspuns:

Nu, asa cum nici Dreptul din Romania nu este valabil in alta parte (est-vest). Fiecare tara are legile ei. Daca nu le studiezi acolo, nu le stii.

| Arthurik explică (pentru tril):

Deci, nu ma pot angaja ca jurist in Romania?

| tril a răspuns (pentru Arthurik):

Nu in aceaste conditii.