| Craciun_Denisa_2001_npwn a întrebat:

Dupa ce termin cei 6 ani la facultatea de medicina dentara pot lucra în domeniu sau mai trebuie sa fac ceva studii?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti lucra intr-un cabinet stomatologic imediat ce promovezi examenul de licenta. Studii de rezidentiat ai nevoie numai daca vrei sa faci o specalitate mai deosebita (implantologie, chirurgie OMF, etc)

| Violleta2022 a răspuns:

Poti face medicina dentara la Galati!

| sierra1 a răspuns:

Studii vei face toată viața, mai ales ca medic, Denisa.

| Adi101011 a răspuns:

Dupa ce termini facultatea esti libera sa profesezi. Poti face si studii superioare care te ajuta la avansare la locul de munca, asta daca o sa lucrezi la stat.