| anonim_4396 a întrebat:

După ce termini scoala postliceala sanitara-asistent medical generalist, exista posibilitatea de a continua studiile in acest domeniu sau dupa ce termini postliceala nu se consideră ca ai studii superioare?
Rog sa rămâneți pe subiect si sa raspunda doar cei care cunosc detalii. Multumesc.

1 răspuns:
| Peridava a răspuns:

Nu, postliceala nu este echivalenta cu studiile superioare. Dar, le poti face daca doresti. Ce ai studiat in postliceala, te va ajuta mult la facultate.