| xandrxaa a întrebat:

Dupa liceul militar poti sa faci academia de politie? Si daca nu fac academia, ce pot sa urmez? Adica ma refer la o "slujba"

5 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

O scoala militara: Academia Tehnica Militara, Fortelor Terestre, Navala, Aeriana etc.

| xandrxaa explică (pentru Plato):

Deci dupa liceul militar nu as putea da la academia de politie?

| Plato a răspuns (pentru xandrxaa):

Ba da, poti da unde vrei.

| eckblume a răspuns:

La academie poate da oricine. Acolo dai admitere si daca ai trecut de probe, esti admisa. La academie daca termini vei lucra in politie. Uita-te pe site sa vezi specializarile. Doar cu liceul nu cred ca vei avea o functie.

| NelsonM a răspuns:

Nu nu poti deci daca vrei sa fi gabor/a nu ai ce cauta acolo.