| anonim_4396 a întrebat:

E greu sa ajungi detectiv criminalist? Ma cam tenteaza.

9 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Destul de greu, cand apare cate un loc dupa o pensionare se ocupa tot de unul din interior. Dar daca o iei mai de jos si ai rabdare, cred ca s-ar putea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este foarte usor, de aceea majoritatea sunt detectivi criminalistilaughing fi serios ce ai, trebuie să faci facultate sa te pregătesti ani de zile, si poate ca nu i ti doresti cu adevarat această meserie, ca si un medic, ăla invata ani de zile pana sa ajungă el să profeseze meseria, trebuie sa fi facut pentru această meserie, nu oricine poate fi detectiv criminalist, sau doctor, sau avocat, trebuie sa ai aptitudini, ce vârstă ai? Începe sa te documentezi daca vrei sa faci acest pas, sa inveti.

| PainTech a răspuns:

Cand o sa vezi tot felul de cadavre (unele taiate in jumatate, altele cu intestinele aruncate langa ele) nu o sa te mai tenteze asa mult...

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Asta nu ma scarbeste

| PainTech a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e de scarba, mai mult te marcheaza sufleteste... O sa ai nevoie de un psihiatru.

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Am vazut destule cadavre la viata mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa fi dezghetat, descurcaret, sa iti mearga mintea repede.
Apoi ai de invatat multe.

| Stell99 a răspuns:

Sunt sanse mai sa iti intre un sobolan in fund decat sa ajungi detectiv criminalist laughing

| KenNine a răspuns:

Cam asa ceva.Dar nu imposibil.Trebuie sa fii foarte atent la detalii, si cele mai mici detalii fac diferenta. Daca asta vrei cu adevarat nu te lasa descurajat.Trebuie sa te pui serios pe treaba daca chiar vrei sa devii detectiv criminalist, in toate punctele de vedere(stare psihica etc). Oricum iti urez bafta.