| draxler32 a întrebat:

E o alegere buna sa mergi la automatica la poli? Daca nu, ce alte variante mi-ati recomanda? Sunt la inceputul clasei a 11a si ar trebui sa ma decid ce voi face cu viata mea. Am citit cateva pareri pe google, dar nu m-am lamurit pe deplin. Unii spun ca este foarte greu, ca e posibil sa nu faci fata si sa ajungi sa nu termini facultatea. Ma pasioneaza in special informatica, sunt la profilul mate-info intensiv. Ca si note nu sunt nici primul dar nici ultimul, nu prea ma omor cu invatatul, mai mult prind din clasa. Astept raspunsurile voastre si va multumesc big grin

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Numai tu stii daca e o alegere buna sau nu pentru tine.
Daca vreo o cariera in IT ai doua alegeri.
AC de la politehnica sau mate-info.

Diferenta dintre ele e ca la mate-info faci doar partea de soft iar la AC faci si parte de hardware, electronica, robotica.

AC, iti spun din perspectiva unui absolvent al acestei facultati, e grea. E multe invatat si de munca, dar tine doar da tine daca ii faci fata sau nu. Daca iti place devine usor.

1 răspuns:
| Alexandrionelu a răspuns:

Este o facultate grea, pe care nu toți care o încep reușesc sa o și termine. Totul depinde de tine, de inteligenta și ambiția ta.