| inna07 a întrebat:

E poti deveni daca termini " Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei" de la politehnica CLUJ? Daca ma puteti ajuta ca eu nu am nici o idee ce poti deveni de acolo, ce se studiaza, niste joburi concrete.
Orice informatie e binevenita happy

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Este greu sa devii cineva urmand o facultate, tehnica sau nu, fara sa fii atras de specialitatea aleasa. Facultatea specificata de tine pregateste specialisti in domeniul electronicii si informaticii, tu avand in final, titulatura de inginer. Este o facultate relativ grea, iti trebuie multa matematica, fizica, informatica si nu numai, si putere de munca.