| NowForYou000 a întrebat:

Eram clasa a 8-a, dar cand eram in primul semestru a trebuit sa renunt dintr-un motiv personal. Daca terminam liceul, visul meu era sa devin jandarm. Acum am 23 de ani si as face orice sa pot ajunge ce mi-am dorit. Se poate sa fac un seral, ceva, si sa imi pot indeplini visul. Sau macar in Armata daca se poate. Imi doresc asta mai mult ca orice. Se mai poate face ceva?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Bineinteles ca poti, esti tanar, fa asta acum, nu mai pierde timpul pentru ca altfel o sa regreti.
In primul rand trebuie sa iti reiei studiile dar poti face mai multi ani intr-unul ceea ce e foarte bine, apoi te inscrii la o scoala de subofiteri si nu cred ca o sa dureze foarte mult, doar cativa ani si te vei vedea acolo unde ai visat.
Asa ca pune mana si intereseaza-te cum poti sa continui scoala, mergi eventual la fosta scoala sa te indrume secretarele.

| Ralukafay a răspuns:

Te poti angaja in armata, dar mi se pare ca te poti inscrie si la un seral sau ceva.Incearca sa stai de vorb cu profesori de la scoli si intreaba-i daca stiu vreo scoala la care te-ai putea inscrie pentru a termina-o.Succes!

| Puruhniuc_Iustinian_1997 a răspuns:

Nu prea cred ca e "capat de linie" situatia asta a ta!
ai incercat sa reiei studiile? Daca nu, banuiesc ca Armata te primeste oricum, dar nu sunt 100% sigur. Ma voi informa si o sa revin cu un raspuns daca vrei!

| NowForYou000 explică (pentru Puruhniuc_Iustinian_1997):

Cum sa nu?! Chiar m-as bucura daca mi-ai da mai multe infromatii. Poate ma poti ajuta.

| Puruhniuc_Iustinian_1997 a răspuns (pentru NowForYou000):

Din pacate....trebuie sa termini 12 clase sad
Si ce am nevoie ca sa intru?

12 clase
Si sa faci fisa medicala
Probele sportive
Mergi la bt si iti zic ei ce sa faci
Oricum ti. Am zis aici e tare bine la fagaras
Daca faci instructie
Se merita daca vrei sa mergi
E grea proba psihologica?

Nuu
Si tu cum de esti la Fagaras?

Aici ma repartizat sa fac i structaju
Instructaju
Dupa la bacau sa lucru
Hmm, chiar as vrea sa ma duc

| NowForYou000 explică (pentru Puruhniuc_Iustinian_1997):

Si pot la 23 de ani sa ma inscriu la un seral? Pot termina 12 clase? Si dupa imi voi putea indeplini visul(primul lucru pe care l-am zis)?