| Joker3134 a întrebat:

Este adevarat ce am auzit, se intra pe pile la liceul militar? Am vazut si pe net ca au fost elevi respinși cu note de 10.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai o obsesie man sau o teama,frica, las ca vei intra daca ai ambitie, vointa o sa intri, nu pune raul in fata, ce pile totul e sa ai medie sa intri

| Violleta2022 a răspuns:

Nu. la liceele militare nu se intra pe pile, doar ca probele sunt atat de severe, ca se pica pe capete.

| Catrice a răspuns:

Referitor la toate nelămuririle tale de până acum...
Poți sa ai și 10 doctorate, dacă în armata/politie/pompieri nu treci de probele practice, pici.

| minrest a răspuns:

Inseamna ca nu au luat probele fizice; astea se dau in public, se vede clar ce face fiecare.

| RobertMoon a răspuns:

Probabil nu au luat probele fizice de au picat, cum a spus cineva mai sus. Iar în legătură cu intrat pe pile am auzit povesti de la oameni cum că dacă x cunoaște pe evaluator îi mai scade din timpul de la probe ca sa îi intre pila pe loc, deci e posibil sa fie adevărat, și dacă e normal ar fi ca cineva sa fie sancționat.

| Tobessjd a răspuns:

Nu cred că e pe pile pentru că atunci nu s-ar mai duce in scoli sa insemne elevii să se duca acolo.De obicei se dau mai multe probe și competiția e mare.Se aleg doar cei mai buni.