| powerslidelambo a întrebat:

Este buna facultatea de agricultura sau horticultura? Sa am unde lucra dupa facultate pe un venit decent. La inginerie alimentara as da dar nu stiu chimie si nu cred ca ma descurc. La IT, electrica nu ma bag ca nu stiu atata matematica. Dati-mi un sfat...

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu nici o diploma de facultate sa nu te astepti la un "venit decent" pana ce nu vei avea si experienta suficienta.
Exceptie face doar daca ai niste pile si/sau alte cai ocolitoare.

| romeo78 a răspuns:

Este bună atât în România, cât și în străinătate. E nevoie de ingineri agronomi, horticultori.
Succes!

| papuciirupti a răspuns:

Depinde ce te vezi tu peste 10 ani, dar cel mai important trebuie sa alegi un domeniu unde o sa te duci la munca si cu putina tragere de suflet, nu injurand mereu ca majoritatea...
bani se fac din orice domeniu, doar trebuie sa vrei si sa tragi nu sa astepti sa-ti pice din cer.

| Atticus13 a răspuns:

La IT nu e nevoie de atata mate, cât e nevoie sa știi programare. Ce pasiuni ai? Care materii scolare te-au atras?