| unknown00 a întrebat:

Este cautata meseria de tehnician electronist?

1 răspuns:
| AshWorld a răspuns:

Poate de inginer electronist. Aia mai degraba, si pe bani buni. Ca tehnician, mai mult de 2000 lei/luna(caz fericit, rar) n-ai sanse sa castigi si cred ca avem deja destui in Romania, mai ales ca acestia nu au obligatoriu(nici necesare) studii superioare, iar oamenii fara studii superioare sunt prea multi big grin

Oricum ar fi, intra si tu pe un site din asta de job-uri(BestJobs, eJobs, s.a.) si te convingi cat sunt de cautati. Poate ai noroc si gasesti ceva daca te intereseaza chiar acum.

Ca sa-ti zic mai pe sleau: meseriile care necesita absolvirea unei facultati sunt ceva mai cautate in ziua de astazi. Iar cunoasterea unei limbi straine, ba chiar doua limbi, constituie mari avantaje/beneficii. Asta pentru a ajunge in afara, evident, pentru a castiga mai bine.