| Phancesky a întrebat:

Este cineva care stie cum e sa traiesti in Alaska? Am de gând sa mă mut acolo...(mai vrea careva?)

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt zeci de documentare despre alaska si cat de grea e viata acolo... nu ai decat sa te uiti

| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, ca să te muți în Alaska îți trebuie Green Card, adică dreptul de rezidență permanentă în SUA. Care este foarte greu de obținut.

Iar dacă ai dreptul de rezidență permanentă în SUA, de ce te-ai duce să îngheți în Alaska? Alaska este frumoasă de vizitat, și atât.

| Phancesky explică:

Nu si daca iti place frigul happy

| Phancesky explică:

Si green cardul nu il primesti abia dupa 7 ani in care ai locuit in SUA?

| pufulescu a răspuns:

Daca tot iti place frigul de ce nu te duci in Canada? Viza se obtine mai usor si poti cere sa fii trimis direct intr-una dintre provinciile nordice care oricum sunt slab populate si or sa te pupe cei de la Emigrari cand aud ca vrei sa ajungi acolo.