| dean a întrebat:

Este cineva la facultate de actorie (teatru si film) si daca da, cum va descurcati, este greu?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti placa sa joci teatru, sa adori acest lucru, apoi sa citesti si sa cunosti foarte mult literatura de toate genurile, romaneasca si straina, trebuie sa ai vederea buna, sa stii sa canti si sa dansezi, sa fii spontan, din nimic sa improvizezi ceva, sa ai dictie buna si nu mai spun memorie, sa ai si putin sharm, in rest totul merge de la sine. Sa stii ca nu este o viata usoara, stii cum se zice "asta-i viata de artist, noaptea vesel, ziua trist". Examenele se dau parca la sfarsitul lunii august...iti doresc bafta.

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti placa sa joci teatru, sa adori acest lucru, apoi sa citesti si sa cunosti foarte mult literatura de toate genurile, romaneasca si straina, trebuie sa ai vederea buna, sa stii sa canti si sa dansezi, sa fii spontan, din nimic sa improvizezi ceva, sa ai dictie buna si nu mai spun memorie, sa ai si putin sharm, in rest totul merge de la sine. Sa stii ca nu este o viata usoara, stii cum se zice "asta-i viata de artist, noaptea vesel, ziua trist". Examenele se dau parca la sfarsitul lunii august...iti doresc bafta.

| elena a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti placa sa joci teatru, sa adori acest lucru, apoi sa citesti si sa cunosti foarte mult literatura de toate genurile, romaneasca si straina, trebuie sa ai vederea buna, sa stii sa canti si sa dansezi, sa fii spontan, din nimic sa improvizezi ceva, sa ai dictie buna si nu mai spun memorie, sa ai si putin sharm, in rest totul merge de la sine. Sa stii ca nu este o viata usoara, stii cum se zice "asta-i viata de artist, noaptea vesel, ziua trist". Examenele se dau parca la sfarsitul lunii august...iti doresc bafta.

| elena a răspuns:

Mii de scuze pentru repetarea raspunsului, dar net-ul e de groaza dupa ora 23.00...toate bune.

| elena a răspuns:

Mii de scuze pentru repetarea raspunsului, dar net-ul e de groaza dupa ora 23.00...toate bune. Ca si acum de altfel...

| Pho3nix a răspuns:

Si eu as vrea sa dau la facultatea de actorie si sunt foarte curios cum este acolohappy
greu, usor? Ce fel de examene se dau?
Va place ceea ce faceti?